Auto detailing

Często ludzie pytają, czym tak naprawdę jest detailing?

Auto detailing to wieloetapowy proces przywrócenia pojazdom wyglądu salonowego, bądź jeżeli mówimy o nowych samochodach – poprawienia fabryki. Auto detailing jest niezwykle szczegółowym i rozbudowanym procesem dokładnego czyszczenia, polerowania i woskowania pojazdów, zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz. Główny cel to maksymalne podniesienie walorów estetycznych i wizualnych samochodu, a dbałość o szczegóły powłoki lakierniczej pozwala przedłużyć jej trwałość i utrzymywać wygląd – niejednokrotnie lepszy, niż po opuszczeniu salonu przez pojazd.

Najważniejszym krokiem w auto detailingu jest pielęgnacja samochodu, jego mycie i czyszczenie. Każda z tych czynności to odrębna, niezwykle istotna procedura. Mycie usuwa luźne zabrudzenia z powłoki lakierniczej takie jak kurz, lekkie zabrudzenia drogowe, czy najgroźniejsze dla lakieru – ptasie odchody. Z kolei czyszczenie, czyli przygotowanie powierzchni usuwa wżery, zabrudzenia lakieru, jak również jego wady: plamy, odbarwienia, zarysowania i oksydacje.

Kolejny etap auto detailingu to polerowanie. Wiele osób nadinterpretuje to słowo, głównie w celach marketingowych. Gwoli wyjaśnienia: „tak jak doszlifowanie diamentu, tak polerowanie lakieru ma wyłącznie na celu stworzenie brylantowo wysokiego połysku”. W auto detailingu kluczowe są detale. To one wyróżniają studia detailingowe od szeregowych myjni. Usługi auto detailingu nie ograniczają się tylko do zewnętrznej części pojazdu. Detailing obejmuje także wnętrze pojazdu. Finalnie otrzymujemy pojazd w idealnym, pokazowym stanie.