Folie ochronne

Folie ochronne na samochód to jeden z najnowszych sposobów na zabezpieczenie pojazdu przed zarysowaniami czy parkingowymi obcierkami. Chociaż najczęstszą motywacją klientów do zastosowania tego typu ochrony jest zabezpieczenie samochodu przed odpryskami powstającymi w wyniku uderzeń drobnymi kamykami w trakcie jazdy.

Dzięki swojej imponującej grubości (może ona wynosić nawet do 150 mikronów), folie ochronne na samochodzie izolują karoserię od świata zewnętrznego i tworzą niewidzialną barierę przed szkodliwymi dla lakieru czynnikami zewnętrznymi. Dzięki temu zabezpieczone folią części karoserii są wolne od powstawania odprysków, piaskownia, rysowania, szkodliwego działania chemikaliów oraz ptasich odchodów.

Jedną z najważniejszych właściwości, jakie posiadają samochodowe folie ochronne, jest ich zdolność do samo regeneracji. Nawet głębokie i widoczne zarysowania potrafią się same zabliźniać. Inwestycja w ten sposób zabezpieczenia jest więc inwestycją na lata.

Samochód po oklejeniu nie traci na wyglądzie, ponieważ folia jest całkowicie transparentna i niewidoczna dla oka. Efektem zastosowania gładkiej folii ochronnej jest zwiększenie szklistości karoserii, dzięki czemu samochód wygląda, jakby dopiero co opuścił linię montażową. Samochód zyskuje na wyglądzie, ponieważ folie chronią lakier przed szkodliwymi promieniami UV, wpływając na żywotność koloru karoserii oraz ostrą chemią, która może z czasem nieco zmatowi zewnętrzną warstwę lakieru. Właściwie zaaplikowana i pielęgnowana folia ochronna nie matowieje i nie traci swojej szklistości, zapewniając doskonały wygląd zabezpieczonych fragmentów karoserii.

Folie ochronne to najlepsza możliwa ochrona lakieru samochodu.

Aplikacja folii ochronnej na samochód może być całościowa lub może ograniczać się jedynie do najważniejszych i najbardziej narażonych na uszkodzenia elementów nadwozia, tj.: maski, zderzaka, reflektorów, błotników, wnęk klamek, lusterka i półka bagażnika. Zabieg oklejenia folią ochronną jest procesem zupełnie odwracalnym i nie ma żadnego wpływu na gwarancję pojazdu. Zabieg oklejania frontu auta folią ochronną zalecamy połączyć z powłoką ceramiczną. W ten sposób całe auto jest zabezpieczone.  Na dzień dzisiejszy  jest to najlepsza  i najbardziej optymalna możliwa ochrona dla każdego pojazdu. Ochronę lakieru bezbarwną folią na auto polecamy szczególnie dla samochodów nowych bądź używanych, które uprzednio zostały poddane procesowi renowacji lakieru. Folie ochronne objęte są dożywotnią gwarancją przed żółknięciem, spękaniem, łuszczeniem, przebarwieniem czy zamgleniem.