Mycie detailingowe

Mycie detailingowe w studio Pasjonaci auto detailing znacząco różni się jakością od typowych myjni samochodowych. Najczęściej taka usługa w standardowej myjni ogranicza się do mycia auta zwykłą gąbką i wytarcia go ręcznikiem, co zazwyczaj kończy się porysowanym lakierem. Dlaczego o tym mówimy? Ponieważ niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że ponad 90% defektów powłok lakierniczych powstaje właśnie podczas nieprawidłowego mycia w myjniach automatycznych. Wynika to z faktu stosowania przez producentów samochodów coraz miększych, wodnych powłok lakierniczych, wrażliwych na porysowanie. Myjnie automatyczne nie mają bowiem możliwości dopasowania siły nacisku i techniki mycia do konkretnego pojazdu.

Na mycie detailingowe w salonie Pasjonatów składa się wiele czynności, wśród których wymienić można:

  • Mycie wstępne plus mycie zasadnicze systemem Grit Guard na dwa wiadra. Technika ta jest jedną z podstawowych innowacji w podejściu do mycia karoserii, stosowana jednak wyłącznie w myjniach detailingowych. System ten minimalizuje powstanie rys na lakierze i optymalizuje ilość wykorzystanych preparatów czyszczących.
  • Mycie wnęk drzwi, nadkoli, dokładne mycie felg oraz opon bez ich demontażu.
  • Osuszanie umytych elementów ręcznikami z mikrofibry oraz sprężonym powietrzem.
  • Mycie szyb z zewnątrz oraz wewnątrz.
  • Zabezpieczenie lakieru produktem typu quick detailer.
  • Wyczyszczenie końcówek wydechu oraz nałożenie na opony odpowiedniego dressingu.

W trakcie mycia detailingowego ważne są:

  • wykorzystane kosmetyki – ich rodzaj oraz jakość wybranych produktów,
  • odpowiednia technika wykonywanych czynności, w której najważniejszym elementem jest takie postępowanie, które minimalizuje możliwość powstania nawet najmniejszych zarysowań na delikatnych elementach czyszczonych powierzchni,
  • rodzaj stosowanych materiałów do czyszczenia powierzchni – dobór ich twardości i pozostałych właściwości w zależności od czyszczonej powierzchni.

Mycie detailingowe to kilkuetapowy proces ręcznego mycia samochodu. Obejmuj on gruntowne czyszczenie nawet najbardziej niedostępnych zakamarków, łącznie z „pędzelkowaniem” trudno dostępnych miejsc. Zabieg domyka właściwa pielęgnacja czyszczonych powierzchni, tak aby efekt mycia widoczny był przez dłuższy czas. Dzięki właściwie dobranym preparatom kosmetycznym i dedykowanej chemii samochodowej możliwe jest bowiem przedłużenie efektów zabiegu detailingowego.

Bezpieczeństwo całego procesu gwarantuje doświadczenie oraz przebyte szkolenia detailera – który tak dobiera ilość środków chemicznych, technikę mycia oraz siłę nacisku, by uniknąć zarysowań, a jednocześnie idealnie wyczyści auto.