Renowacja lakieru

Niestety dzisiejsze lakiery są miękkie i podatne na zarysowania, dlatego po latach, a czasem już nawet po kilku miesiącach użytkowania samochodu, stan lakieru wyraźnie odbiega od doskonałości. Lakier samochodowy ulega zmatowieniu pod wpływem wielu czynników zewnętrznych jak promieniowanie UV, opady atmosferyczne, ptasie odchody, pyłki i żywice drzew czy sól drogowa. Polerowanie lakieru ma za zadanie przywrócenie pierwotnego połysku oraz głębi powłoce lakierniczej. Dzięki temu jest jednym z najbardziej spektakularnych zabiegów detailingowych. Polega ona na usuwaniu utlenionej i zmatowiałej warstewki lakieru przy użyciu maszyn polerskich oraz past i padów o różnej gradacji oraz twardości. Ilości etapów, gradacja past oraz twardość stosowanych padów dostosowane są do rodzaju lakieru.

Renowację lakieru stosuje się w celu:

  • usunięcia rys,
  • odnowy zewnętrznej części lakieru,
  • usunięcia zacieków po twardej wodzie i rys kolistych,
  • naprawy szkód wyrządzonych przez kwaśne deszcze, szczątki owadów i ptasie odchody.

Profesjonalna renowacja lakieru jest wieloetapowym i skomplikowanym procesem, dzięki któremu możliwe staje się przywrócenie powłoki lakierniczej do stanu idealnego. Samochód wygląda jakby właśnie wyjechał z linii produkcyjnej, dzięki czemu jego wartość rynkowa, w przypadku chęci sprzedaży samochodu, znacznie wzrasta.

Złożoność i stopnień ingerencji w powłoki lakiernicze w przypadku renowacji lakieru samochodu powoduje, że jest to proces w pełni bezpieczny, ale tylko w rękach wyspecjalizowanej załogi. Warto więc tego typu usługi realizować w profesjonalnym studio detailingowym.

* Renowacje lakieru polecamy każdemu używanemu samochodowi, a szczególnie tym, których lakier stracił blask i głębię koloru.